Mayıs sayımızdan Merhaba; Nurdan YÜKSEL

0
229

Sen kaliteli bir şey yap ve bu kaliteden ödün verme insanlar seni takip eder. Mottomuz buydu ve hala bu. İlk günlerde de hep bu düşüncedeydim hala da bu düşüncedeyim. Tabi ki ilk sayımız ile bu sayı arasında çok fark var. Her gün değişiyoruz gelişiyoruz çünkü. Bir bebek düşünün bir gün öncesi ile bir gün sonrası farklıdır ya, işte bizim de her sayımız farklı her sayımız bir öncekinden daha dolu. Kaizen felsefesi Japonlara özgü bir felsefe. İyiye değişim demektir Kaizen. Her değişim iyi olmayabilir çünkü. Kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlar edinebilirsiniz farkında olmadan kötü tarafa da adım atabilirsiniz. Bunu anlatmak ister içten içe Kaizen. Her zaman iyi ol der iyiye doğru değiş kötüyü kov, iyiyi hayatına yerleştir. Biz gazete olarak, ekip olarak o trende girdik doludizgin gidiyoruz.

2. sayı ile beraber birçok yazar değerli yazılarıyla gazetemizin çıtasını yükseltti 3. Sayıda ise bu yazar arkadaşlarımıza yenileri eklendi. Kaliteli kalemlerimizin yanına müthiş eğitimcilik deneyimleriyle Eğitim uzmanı Okul Müdürü Sayın Selim Göksel Ayık geldi. Eğitim sayfalarımızı onun da katkılarıyla daha da güzel hale getireceğimize inanıyorum. Makamındaki bir görüşmemizi hatırlıyorum da biz odasındayken içeri girip “Bir şey söyleyeceğim ama sonra” diyen o şeker kız öğrenci garip gelmişti. Hayır, garip gelen o şeker kız değil bunu yapabileceği özgüveni ona veren Müdür Bey’di. Dahası vardı ondan daha küçük bir erkek öğrenci kafasını uzattı ve “Öğretmenim” dedi. “Dora bekle biraz misafirim var.” dedi Göksel Bey. Bir okul müdürü öğrencisinin adını biliyor. Bizim zamanımızda öğretmenimiz bile zor hatırlardı isimlerimizi.

Bu sayıda Karşıyaka da oturan Hristiyan dostlarımızı da unutmadık Paskalya bayramları vardı ve oruçları var. Bir arkadaşımız bu sayıda bunları anlattı. O da burada yaşıyor. “Bilmeyen düşman olur” der Bilge. Birlikte güzel yaşamanın sırrı bilmekte, öğrenmekte… Evet, Hristiyanların orucu bitecek ve bu ayın sonunda bizim orucumuz başlayacak. Özel bir sayfa ayıracağız Ramazan için. Profesyonel tur rehberi Serdar Bey’de bu sayı için yazı yazdı. Hep özenmişimdir rehberlerin yaptığı işe. Hem gezip hem de çalışmak dünyanın en güzel mesleği olmalı. Diğer yazarlarımızı anlatmaya gerek yok. Zaten kalemleri ile kendi kitlelerini oluşturdular.
Sosyal Medya uzmanımız aynı zamanda da yazıları ile katkısını hiç yadsıyamayacağımız gazetemizin kilit noktası Alp Kilit çok değerli işler yapıyor.

Biz Kaizen’i böyle oluşturuyoruz işte. Bizim yolculuğumuz hiç bitmeyecek belki ama hep iyiye ulaşmaya çalışan bir savaşçı olacak Gazete Mavişehir.

Biz bu işi keyifle yapıyoruz umuyorum ki sizde okurken keyif alıyorsunuzdur…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here