Beş senelik rüyam – Nadejda Apostolov

0
202
Canım İzmir,
 
Bir ay görüşemedik için baya size anlattıklarım olacak!
Size bahsettim geçen sayında Sosyal Projemi nasıl geçtiğini paylaşmak gurur duyuyorum.
Daha yeşil bir Karşıyaka için doğa dostu projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, uluslararası yardımlaşma ve dayanışma platformu InterNations İzmir, Proje Koordinatörü olduğum için tüm güç ile herkese ulaşmaya çalıştım, işbirliği yaparak Zeytin Fidanı Dikme kampanyası on gün sürdü. Proje kapsamında, pilot bölge olarak seçilen Mustafa Kemal Mahallesi’nde , Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde Uluslararası Ağaçlandırma Alanı kuruldu ve 25 Şubat Cumartesi günü, çok değerli misafirlerle açılış törenimizde 500 zeytin fidanı toprakla buluşturduk. Törene, Uluslararası Yabancı ve Yerel İşadamları Derneği İzmir üyeleri, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce kişi katıldı.
İlk önce Karşıyaka Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar, sayın Belediye Görevlileri ve diğer Arkadaşlara tüm destek için Strateji Geliştirme Müdürü Sayın Turan Ateş Sosyal projemize “Uluslararası Ağaçlandırma Alanı” desteklediniz için Teşekkür etmek isterim!
Biz İzmirli yabancılarla İzmir’imizi yeşilleştirmeye çok mutlu oluyoruz. Ümit ediyorum ki dikilen Zeytin Ağaçlarımız gelecek nesillere faydalı olur ve güzel Karşıyakamızı daha güzelleştirir!  Barışın simgesi zeytin fidanlarını elleriyle toprakla buluşturan çocuklar, can suyunu da hep birlikte verdi. Her 10 adet ve üzeri fidan bağışında bulunan vatandaşlara ‘Teşekkür Belgesi’ sunuldu.
Böylece benim son beş senelik rüyam gerçekleşti!
 
Hiç beklemediğim İnsanlar büyük harf ile yazmak istiyorum bize çok yardımcı oldu, yabancı ve yerel elbette! Özelikle Mine hanım ellerinden öpüyorum ! Bir insan ne kadar nezaket ve zerafet gösterirse bu kadar onun değeri, elbette herşey içinden gelmesi lazım. Birde dün akşam tesadüfle arkadaşımla vapur iskelede beklerken, bizim sohbetimize bir teyze kulak misafiri oldu, bize konuştu, ve inanmayacaksınız!!! kendisi aynı mahalleden arkadaşımla geliyormuş aynı sülalelerden, yazar olduğunu bize konuştu, çok hoş ve zarif bir bayan!
Her attığınız adım mucizeye inanın, ben inanmazsam ne başarılı olurdum, ne sosyal projeyi on gün içerisinde bitirirdim ! Hayatın kendisi bir mucize!


“GELECEĞE HAYAT VER” mottomuz ile hayatıma devam ediyorum bundan sonra

İyi insanlar var ve çok önemli olan aynı hedefleri insanlarla tanışmak ve değerini bilmek çünkü baya hayal kırıklığı yaşadım elbette …lakin güzel dersler aldım, şimdi sıra bizden harekete geçmek, kin tutmaya gerek yok, yeni, temiz arkadaşlık için eski bağımlılıktan vazgeçin!

Bir sosyal proje yapın anca sizin kim dost kim düşman anlayabilirsiniz Ben anladım 🙂
İzmirli olmak bambaşka bir duygu, burda denize aşık oldum ve size sahilde yürüyüş yapmanız tavsiye ediyorum, hem zevkli, hem sağlıklı olursunuz !
İzmir’de aslında hep birlikte çok şeyler yapmamızı isterim ne dersiniz?!
Bir yabancı olarak İzmir’i keşf etmeye seviyorum bu güzel memlekette her köşeyi gitmek istiyorum gidelim mi?
Birlikte gezmek daha güzel !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here